Wyniki nauczania

EDU scenice

jeden procent
Turniej ZSP nr 1 i UKS VICTORIA KOBYŁKA
11.12.2010 roku w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Kobyłce odbyła się impreza jakiej nikt się nie spodziewał.
Otóż w sobotni ranek na Jezuicką 1 przybyły drużyny m.in. Polonii Warszawa, Drukarza Warszawa, Dolcanu Ząbki, Orłów Zielonka, Unii Warszawa oraz zespoły „nasze” Wicher Kobyłka, ZSP nr 2 z Kobyłki, gospodarz turnieju ZSP nr 1 i UKS VICTORIA KOBYŁKA zespół reprezentujący inicjatorów i organizatorów turnieju.
Turniej zorganizowany został dla zespołów z rocznika 2001.
Impreza była kontynuacją obchodów 100-lecia „Jedynki”, a Honorowy Patronat objął Burmistrz Miasta Kobyłka Pan Robert Rogulski. Z pośród zaproszonych gości zaszczycili Nas swoją obecnością również Pani Ewa Jadźwińska, przewodnicząca Rady Miejskiej, Honorowy Prezes Wichru Kobyłka Pan Andrzej Wiśniewski, płk. Stanisław Wzorek, członek honorowy PZPN, sekretarz Klubu Seniora, Pan Andrzej „Bobo” Bobowski, Król Polskich Kibiców, Pan Marek Janota, były trener reprezentacji Polski juniorów i Pan Maciej Papierski, Szef Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.
Równo o 9:00 do rywalizacji przystąpiły drużyny. W meczu otwierającym spotkały się Victoria Kobyłka z Dolcanem Ząbki. Grano na zmniejszonym boisku o wymiarach 20x10 metrów, przy również zmniejszonych bramkach 2,5 x 1,5 metra. Drużyny występowały w składach 3-osobowych + bramkarz. Boisko otoczone było bandami, przygotowano specjalne strefy zmian dla grających drużyn. Poza placem gry wytyczone były loża dla VIP-ów oraz trybuna dla kibiców.
Po 3,5 godzinnych grach grupowych przystąpiono do meczów o miejsca:
O 9 m-ce Victoria – ZSP nr 1 Kobyłka 0:1
O 7 m-ce Dolcan Ząbki – ZSP nr 2 Kobyłka 4:0
O 5 m-ce Unia W-wa – Polonia II 1:1 k:5:4
O 3 m-ce Polonia I – Drukarz 2:1
Finał Wicher Kobyłka – Orły Zielonka 2:0

Puchary, dyplomy i medale dla drużyn wręczali Burmistrz Miasta Kobyłka Pan Robert Roguski, dyrektor ZSP nr 1 w Kobyłce Pan Marcin Promowicz oraz Pan Stanisław Wzorek, który wręczył każdej z drużyn piłkę z logo PZPN-u.
Trenerzy otrzymali pamiątkowe koszulki z rąk Pana Macieja Papieskiego, a dodatkowo piłki ufundowane przez przedstawiciela Departamentu Rozgrywek Krajowych powędrowały do najlepszych zawodników każdej drużyny. Wyróżnieni zostali: Muszyński Remigiusz (Victoria Kobyłka), Rychlewski Wojtek (ZSP 1 Kobyłka), Zboina Wojtek (Dolcan Ząbki), Dudek Szczepan (ZSP 2 Kobyłka), Kowalczyk Gabryś (Unia Warszawa), Siciński Antoni (Polonia II W-wa), Skonieczny Maciej (Drukarz W-wa), Stawiarz Aleksander (Polonia I W-wa), Wodziński Antek (Orły Zielonka) i Frankowski Tomasz (Wicher Kobyłka).
Specjalną nagrodę wręczył również Król Polskich Kibiców Pan Andrzej „Bobo” Bobowski. W oko wpadła mu jedyna przedstawicielka płci pięknej, zawodniczka Druka W-wa Grabowska Weronika.
Oczywiście każdy turniej ma też swoich bohaterów, indywidualności które decydowały o końcowych rozstrzygnięciach. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Gasik Mateusz, który zaprowadził swój zespół do zwycięstwa. Najlepszym zawodnikiem został reprezentant Polonii I W-wa Dębek Filip. Strzelec ukoronował się sam, strzelając 9 bramek. Dokonał tego zawodnik Polonii Gałązka Piotr.
Na zakończenie Pan Stanisław Wzorek w imieniu Prezesa PZPN Pana Grzegorza Lato, złożył na ręce Dyrektora ZSP nr 1 Pana Marcina Promowicza, okazałą paterę z podziękowaniem za propagowanie piłki nożnej wśród dzieci.
Jeszcze na koniec wystrzeliły konfetti i popłynęła muzyka We are the champion.
I chyba naprawdę wszyscy tego dnia powinni czuć się zwycięzcami.