Sesja z plusem- wyniki

· Mikołajkowy festyn sportowo-rekreacyjny
Spotkania z wychowawcami
Szanowni Państwo,

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Kobyłce serdecznie zaprasza Rodziców na spotkania z wychowawcami, które odbędą się:

22.03.2017r. /środa/

Edukacja wczesnoszkolna - godz.17.00 klasy 1b,2b,2d,3b,3c,3d, godz.18.00 klasy 1a,2a,2e,3e,

Szkoła Podstawowa - godz. 18.00 klasy 4a,4b,4c,4d,5b,5c,5d,6a,6b,6c,6d,6e

Gimnazjum - godz.17.00 klasy I-III

23.03.2017r. /czwartek/

Edukacja wczesnoszkolna - godz.17.00 klasy 3a /sala 58/, 2c /sala 52/,

Szkoła Podstawowa - godz.17.00 klasa 5a /sala 64/
Pomoc naszym Rodakom
Jeśli nie jesteś obojętny na los innych ludzi, dołącz do akcji "Pomagamy Rodakom na Białorusi".Odbiorcą pomocy będą żołnierze Armii Krajowej, którzy wiele lat spędzili w łagrach syberyjskich. Obecnie żyją na Białorusi w biedzie i opuszczeniu.
Nasza pomoc przed świętami Wielkanocy będzie prawdziwym darem serca i dowodem pamięci o bohaterach.Zbieramy następujące produkty: herbatę, kawę, kaszę, olej, konserwy, słodycze, makarony, cukier, witaminy, owoce w puszce.
Akcja trwa do 22 marca. Patronuje jej Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej. Produkty można składać do pojemnika przy wejściu. Za wszelką pomoc dziękujemy.

Opiekunowie i wolontariusze
Szkolnego Koła Caritas

WYMIANA POLSKO-WŁOSKA
W dniach 2-6 marca gościliśmy w naszej szkole oraz mieście grupę jedenastu włoskich uczniów oraz dwie nauczycielki z włoskiego gimnazjum Instituto Comprensivo Buonarroti z miasta Corsico położonego 15 km od Mediolanu. Włoscy uczniowie odwiedzili nas w ramach wymiany międzyszkolnej zorganizowanej w ramach projektu e-twinning, który obie szkoły zrealizowały w ubiegłym roku szkolnym. Podczas pięciodniowego pobytu nasi goście byli zakwaterowani u rodzin polskich uczniów.

"MARZENIE O NAUCE"

Zostań Stypendystą Programu "Marzenie o Nauce"

ZOBACZ WIĘCEJ
Konkurs recytatorski Warszawska Syrenka w klasach 1-3

W dniu 10 marca 2017 r. w naszej szkole odbyła się już czterdziesta edycja konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. W szkolnym etapie wzięło udział 12 uczniów z najmłodszych klas. Uczestnicy byli doskonale przygotowani. Spośród występujących jury wyłoniło dwie najlepsze osoby. Okazały się nimi: Julita Rogalska z klasy III d oraz Lidia Bartczak z klasy III a. W skład jury weszły panie: Barbara Małczuk, Marta Olechowska i Marzanna Falkowska. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Anna Ducka.

Konkurs recytatorski
Dnia 7 marca 2017r. w naszej szkole odbyła się XL edycja powiatowego konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". W szkolnych eliminacjach wzięło udział sześcioro gimnazjalistów. Wiersze wybrane przez reprezentantów klas zostały wyrecytowane na bardzo wysokim poziomie. Spośród uczestników jury w składzie: Katarzyna Wojtkiewicz, Renata Dudek i Donata Cymbalak, wyłoniło dwie najlepsze osoby. Są to: Alicja Kozłowska z klasy II C i Jakub Dyrko, uczeń klasy III A.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu!

Katarzyna Wojtkiewicz

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - 22.04.2017.

Zbliżają się kolejne obchody Światowego Dnia Ziemi. Program i tematykę obchodów polskiego Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska.
Hasło tegorocznych obchodów to - "W kierunku natury".
Nasza szkoła nie pozostaje obojętna wobec tak ważnych problemów.
Włączając się do obchodów Światowego Dnia Ziemi, zapraszamy gimnazjalistów do udziału w następujących konkursach:

"CUDA Z ODPADÓW" - pomysł na praktyczne wykorzystanie odpadów np. wykonanie dowolnej pomocy naukowej, zabawki lub pracy artystycznej;
"MAMY TYLKO JEDNĄ ZIEMIĘ" - konkurs plastyczny, format A3, technika dowolna;
"RATUJMY ZIEMIĘ" - konkurs na wiersz.

Prace konkursowe należy składać do 7.04. 2017 roku w sali 48 do pani Małgorzaty Knap i w sali 66 do pani Zofii Łuniewskiej. Na zwycięzców czekają nagrody.
Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte lub uszkodzone telefony komórkowe zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu.
Żołnierzom Niezłomnym
V Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych
pod Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy
Kobyłka, niedziela 5 marca 2017
Zobacz PLAKAT

ZAPROSZENIE
Zapraszamy wszystkich lubiących śpiewać i muzykować uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum aby dołączyli do nowego ZESPOŁU DZIECI I MŁODZIEŻY powstającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce. Zespół ma być miejscem rozwoju muzycznego i wokalnego dzieci i młodzieży, ale także muzyczną wizytówką młodej Kobyłki. Bezpłatne zajęcia odbywają się w środy w godz. 16.30 – 18.00 i w soboty w godz. 10.00 – 11.30 w MOK Kobyłka. Prowadzą je: Krzysztof Matuszak – śpiewak, solista Warszawskiej Opery Kameralnej, nauczyciel emisji głosu piosenkarzy w ZPSM im. Fr. Chopina w Warszawie oraz Zuzanna Makowska – wokalistka, solistka Studia Accantus, laureatka licznych festiwali i przeglądów.

Zapraszamy serdecznie! Czekamy na Was!
Więcej informacji udziela: Krzysztof Matuszak tel. 604 262 858, mail: hiolski@wp.pl

Zima w mieście 2017
Uprzejmie informujemy,
że wszyscy uczniowie, którzy złożyli karty uczestnika
na zajęcia "Zima w mieście 2017"
zostali zakwalifikowani,
zarówno na I-szy jak i na II-gi tydzień zajęć.
Uczniowski Klub Sportowy"Victoria"

ZOBACZ Szczegółowy plan