Miasto Kobyłka

Lepsza szkoła

Mistrzowie kodowania

"Zima w mieście 2016"

Informujemy, że wszyscy uczniowie, których Rodzice złożyli karty uczestnika i dokonali wpłat zostali zakwalifikowani do udziału w akcji "Zima w mieście 2016" prowadzonej w naszej szkole.

Daj herbatę
Zima w mieście 2016
Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Kobyłce zaprasza uczniów do udziału w akcji
"Zima w mieście 2016"
Spotkania wychowawców klas z Rodzicami
Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami podsumowujące semestr I, które się odbędą 13 stycznia 2015 r. o godzinach:
17.00 dla klas 1c,1e,2a,2c,2e,3b,3c oraz kas IV-VI sp
18.30 dla klas 1a,1b,1d,2b,2d,3a,3d sp oraz klas I-III gimnazjum

Jasełka w szkole podstawowej

" Gwiazda już wzeszła, idą Królowie,
Wszystko to Pan Bóg wymyślił sobie,
By ludzie Syna Jego poznali,
By się przez wiarę swoją zbawili..."

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia klasy IV c i V d przygotowały
montaż słowno- muzyczny pt. „Święta w hipermarkecie”.
Diabły przegrały walkę z Aniołami, zwyciężyła Miłość i narodzony Jezus.
Nad przedstawieniem czuwały wychowawczynie p. D. Dmochowska i p. B. Przywoźna,
a nad oprawą muzyczną p. A. Prusik.

Świąteczny Koncert Kolęd
W dniu szkolnych wigilii- 22 grudnia o godz. 8.30 odbył się piękny koncert kolęd.
W pierwszej części wystąpili gimnazjaliści z kl. 1B i 1C pod kierownictwem pani Anny Szarek-Lisiewicz. Wspaniała spójna forma ich występu, piękny nastrój i różnorodność wykonania rzucały się w oczy. Młodzież nie tylko świetnie śpiewała, ale także pięknie poruszała się w rytm muzyki i wspaniale współpracowała jako zespół. Pani Anna w kilku słowach wspomniała, że nie tylko kolęda, lecz także światło jest symbolem Bożego Narodzenia.
Życzenia Świąteczne

Niech nadchodzące Święta będą niezapomnianym czasem
spędzonym bez pośpiechu, w spokoju i radości.
Życzę wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem dużo zdrowia,
niech nie opuszcza nas pomyślność i wiara w lepsze jutro.

Marcin Promowicz
Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Kobyłce

"Książki naszych marzeń"
"Postanów sobie czytać codziennie, choćby przez kwadrans, po roku odczujesz skutki".
(Henryk Mann)
Nasza szkoła zakwalifikowała się do rządowego programu „Książki naszych marzeń”. Do biblioteki szkolnej zakupiono wiele nowości, które nie są podręcznikami, ale lekturami wybranymi przez uczniów i nauczycieli. Uczniowie klas 4 – 6 w ramach tego programu wykonali szereg ciekawych projektów dotyczących historii książki, ulubionych lektur i wymarzonych powieści.
Mikołajkowe spotkanie
W ramach działań Szkolnego Koła Caritas nasza szkoła uczestniczyła w spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.Uczniowie obejrzeli pokaz iluzjonisty i przedstawienie z okazji Swiąt Bożego Narodzenia. Dzieci odwiedził św. Mikołaj. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali słodkie upominki.
Zebrania z Rodzicami
Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami, które się odbędą 16 grudnia 2015 r. o godzinach:
17.00 dla klas 1c,1e,2a,2c,2e,3b,3c oraz kas IV-VI sp
18.30 dla klas 1a,1b,1d,2b,2d,3a,3d sp oraz klas I-III gimnazjum

SZKOLNY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 2015

Z okazji mikołajek w czwartek 10 grudnia w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Mikołajkowy dla klas 4, 5 i 6. W miłej atmosferze rywalizowano w dwóch grach ruchowych "Rzucanka" siatkarska i "Dwie piłki". Po zaciętej walce, przy dużym dopingu w Turnieju najlepsze okazały się klasy IVc, Vc i VId. Warto wspomnieć że nagrody-słodkie upominki powędrowały do wszystkich obecnych uczniów. HEJ następny Turniej Mikołajkowy już za rok.
POLIN Polska wielokulturowa
Uczniowie klas II a i II b gimnazjum w dniu 23 listopada uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Najpierw odwiedzili cmentarz na Woli, by w skupieniu oddać hołd tam pochowanym. Pomiędzy licznymi macewami odnaleźli symboliczny nagrobek Janusza Korczaka. Widok Starego Doktora podążającego na śmierć ze swymi podopiecznymi wzruszył wszystkich.
Warsztaty plastyczne dla wolontariuszy
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w warsztatach plastycznych, których celem było wykonanie ozdób świątecznych. Kreatywność i zaangażowanie wolontariuszy zaowocowała bardzo ciekawymi i oryginalnymi pomysłami na bombki choinkowe, które będą sprzedawane na kiermaszu świątecznym.
Uzyskane środki przekazane zostaną na działania związanie z organizacją Światowych Dni Młodzieźy, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie.

Przetłumacz stronę

Po Wt śr Cz Pi So Ni
Klub Europejczyka

Klub Nastolatków