Sesja z plusem- wyniki

· Katyń pamiętamy..
· Warszawska Syrenka w klasach 1-3
· Wielkanocne zwyczaje
· Konkurs "Na straży czystego powietrza"
· W zdrowym ciele zdrowy duch
Katyń pamietamy....
13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej ustanowiony przez Sejm 14 listopada 2007 roku. W 76 rocznicę tej okrutnej zbrodni młodzież Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Kobyłce zebrała się na Placu 15 Sierpnia pod dębem pamięci posadzonym dla uhonorowania podporucznika Mirosława Leona Pawłowicza zamordowanego w Katyniu w kwietniu 1940r. Obok tablic upamiętniających, poświęconych podporucznikowi Mirosławowi Leonowi Pawłowiczowi, majorowi Janowi Czeredysowi oraz wszystkim poległym za Ojczyznę, przedstawiciele klas złożyli biało-czerwone kwiaty i zapalili symboliczne znicze. Uczniowie klasy 2A Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr1 w Kobyłce przygotowali uroczystą akademię.

"....Pamięć nie dała się zgładzić, nie chciała ulec przemocy …"

I Powiatowy Turniej Wiedzy Geograficznej
W dniu 14 kwietnia 2016 (czwartek), w auli I LO w Wołominie odbył się I Powiatowy Turniej Wiedzy Geograficznej imienia patrona szkoły, – Wacława Nałkowskiego. Turniej miał na celu przybliżenie kilku krajów, miejsc podróży Wacława Nałkowskiego. Wybrane zostały następujące państwa: Niemcy, Francja, Włochy, Szwajcaria, Austria. W konkursie wzięło udział dziewięć dwuosobowych drużyn ze szkół gimnazjalnych z powiatu wołomińskiego. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Żarski z klasy IIB i Krzysztof Łaba z klasy IIA. Zajęli oni trzecie miejsce w turnieju. Laureaci i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci cennych książek o tematyce geograficznej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym.
Małgorzata Knap
Konkurs recytatorski Warszawska Syrenka w klasach 1-3
W dniu 8 marca 2016 r. w naszej szkole odbyła się już XXXIX edycja konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. W szkolnym etapie konkursu wzięło udział 14 uczniów z najmłodszych klas.

Wielkanocne zwyczaje
Dnia 23 marca 2016 r. w ZSP nr 1 w Kobyłce zapanowała świąteczna atmosfera. W barwnie udekorowanej sali gimnastycznej zgromadziła się liczna widownia, aby obejrzeć przedstawienie pt. Wielkanocne zwyczaje przygotowane przez uczniów klas II e i III d pod kierunkiem pani Anny Duckiej, Marioli Szymanowskiej i siostry Anny Moszczyńskiej.

Powiatowy konkurs ekologiczny "Na straży czystego powietrza" został rozstrzygnięty!!
01 kwietnia 2016r. w Urzędzie Miejskim w Wołominie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i odebranie nagród.
III miejsce zajął Dawid Skorupka, uczeń klasy V c.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu komiksu lub historyjki obrazkowej o tematyce ekologicznej, których motywem przewodnim była ochrona powietrza. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na tematykę związaną z zanieczyszczeniem powietrza i potrzebę jego ochrony.Uczniowie naszej szkoły wykonali interesujące prace. Wykazali się dużą świadomością ekologiczną oraz kreatywnością.Nad zgodnością prac z tematyką konkursu czuwały nauczycielki przyrody i biologii: B. Przywoźna (w Szkole Podstawowej) i A. Trześniowska (w Gimnazjum).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie Dawidowi!!
Konkurs "Polub baterie"
W kolejnym etapie konkursu „Polub baterie”, w którym biorą udział uczniowie szkoły podstawowej, należało ułożyć rymowankę, wierszyk o tym, jak prawidłowo postępować ze zużytymi bateriami oraz imię dla Pani Baterii. Zadanie cieszyło się ogromnym powodzeniem. Nauczycielki przyrody- B. Przywoźna i A. Trześniowska, przeprowadziły wewnętrzny konkurs w szkole i wytypowały najlepsze prace. Zostały wręczone symboliczne nagrody.
Życzenia
,„(…) zacznij od pustego grobu od słońca
ewangelie czyta się jak hebrajskie litery od końca”
ks. Jan Twardowski

Niech zwycięstwo Chrystusa umocni naszą wiarę,
niech dodaje nadziei, że z Nim i my sprostamy codziennym
i niecodziennym wyzwaniom,
niech pomnoży w nas miłość, która nada sens naszemu życiu.
Radosnych Świąt Wielkanocnych

życzy
Marcin Promowicz
Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Nr 1 w Kobyłce

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów do oddziału sportowego
Próba sprawności fizycznej dla kandydatów do oddziału sportowego w klasie czwartej odbędzie się w dniu 29.03.2016r. o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej ZSP nr 1 w Kobyłce. Podczas próby sprawności fizycznej obowiązuje strój sportowy

Zgoda rodziców na uczęszczanie kandydata do oddziału sportowego
Coś dla ducha i dla ciała
Uczniowie klasy I d wraz z wychowawcą panem Marcinem Promowiczem, panią Donatą Cymbalak, z zaproszonymi uczennicami z klasy II b Oliwią Malewicz i Patrycją Linde wybrali się do warszawskiego teatru ,,Studio Buffo’’ na musical pt. ,,Piotruś Pan’’. Autor libretta Jeremi Przybora w mistrzowski sposób przeniósł widzów w bajkowy świat Nibylandii .

Konkurs mitologiczny dla klas piątych
Dnia 9 marca br. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Mitologicznego dla klas piątych. Uroczystość wręczenia dyplomów poprzedziła inscenizacja „Wśród bogów na Olimpie”, która przeniosła nas do słonecznej Grecji, jej kultury i zwyczajów. Razem z młodymi aktorami z klas 5c, 5d i 5e wyobrażaliśmy sobie, jak żyli Grecy, o czym rozmawiali, czym się żywili, jak spędzali wolny czas
i w co wierzyli.

Przetłumacz stronę