******************
Menu
******************
Rekrutacja
******************
Dla rodziców
******************
Sesja z plusem- wyniki
******************
Wykaz podręczników
******************
Miasto Kobyłka

Miasto Kobyłka
BIP
Akademia Uczniowska

Otwarta szkoła=

Nowa Era=

Nowa Era=

Szlachetna paczka

Akademia Przezornego Ucznia

Bezpieczny Internet

Stowarzyszenie

WOS

WBD

Bezpieczna Kobyłka

EDU scenice

Lepsza szkoła

"Bajczytanki Pani Hanki"
27 października w bibliotece szkolnej gościliśmy autorkę wierszy dla dzieci Panią Hannę Niewiadomską. W spotkaniu wzięły udział klasy III SP. Autorka przeniosła uczniów w świat „Bajczytanek”: zapoznała dzieci ze swoją twórczością, zachęcała uczestników do wspólnego redagowania utworów i nadawania tytułów wierszom. Poetka odpowiadała na pytania dzieci, podpisywała zakupione książki. Pani Niewiadomska podarowała dla czytelników biblioteki 2 swoje książki pt. „Bajczytanki Pani Hanki” .

"Ślubujemy"
Od kilku lat tradycją naszej szkoły stała się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych gimnazjum. Odbywa się ona 14 października - w Święto Edukacji Narodowej.W tym roku przygotowania rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej. Członkowie Samorządu Uczniowskiego, reprezentanci klas I i II spotykali się systematycznie podczas prób.Gdy nadszedł dzień ślubowania, w szkole panował od rana podniosły nastrój. Podczas próby generalnej wszyscy starali się zapanować nad tremą. Jako pierwsi przybyli odświętnie ubrani pierwszoklasiści.
"Pudełko zwane wyobraźnią"
W dniu 24 września 2014 r. uczniowie klasy VI c pod opieką Pani Grażyny Falkowskiej i Pani Marty Olechowskiej uczestniczyli w warsztatach pt."Pudełko zwane wyobraźnią" w Muzeum Literatury im.A.Mickiewicza w Warszawie. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach rozwijających wyobraźnię i wrażliwość, wzbogacających słownictwo i będących propozycją niekonwencjonalnej interpretacji tekstu poetyckiego. Sens wiersza Zbigniewa Herberta udało się odkryć dzięki zabawom słownym.


Nowości na platformie, festiwale nauki


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia wielu dobrych inspiracji w pracy z uczniami oraz radości z małych i wielkich sukcesów edukacyjnych.

EDUSCIENCE wkroczyło teraz w kolejny etap – szerokiego upowszechniania naszych produktów wśród wszystkich szkół w Polsce. Trwają konferencje wojewódzkie – odwiedzimy każde województwo i będziemy zachęcać nowe szkoły do przystąpienia do projektu.
Konferencje wojewódzkie to dla nas również okazja do spotkania z przedstawicielami szkół, które współpracowały z nami przez ostatnie lata i wysłuchania ich opinii o projekcie. Są to dla nas szczególnie miłe chwile, słyszymy od Państwa wiele ciepłych słów.

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencjach: harmonogram i programy konferencji dostępne są na stronie konferencja.eduscience.pl

Sprzątanie świata
W piątek 19 września wzięliśmy udział w kolejnej, już 21 edycji akcji „Sprzątania świata”. W tym roku jej hasło przewodnie brzmi - „Turysto! Szanuj Środowisko!”
W akcji wzięli udział uczniowie klasy IIIB wraz z wychowawcą, którzy sprzątali tereny położone w okolicy szkoły (ul. Wygonowa). Uczniowie otrzymali worki na śmieci oraz rękawiczki jednorazowe i wyruszyli w teren. Kiedy wszystkie worki zostały napełnione złożyliśmy je w wyznaczonym miejscu na poboczu drogi, skąd zostały odebrane przez firmę zajmującą się odpadami komunalnymi.
Aneta Trześniowska

Z wizytą w "Gazecie Wyborczej"
Planując wycieczki szkolne w roku szkolnym 2014|15, wzięliśmy pod uwagę zwiedzanie redakcji gazety, dzięki czemu moglibyśmy poznać codzienną pracę dziennikarzy. Nasze wychowawczynie – p. Ewa Szafrańska i Donata Cymbalak skontaktowały się z p. Marcinem Osojcą - osobą odpowiedzialną za organizację tego typu spotkań. Pan Marcin na co dzień pracuje w tygodniku informującym o wydarzeniach kulturalnych - "Co jest grane ".Wycieczkę zaplanowaliśmy na piątek - 3 października. Dzień powitał nas piękną pogodą. Do Warszawy dojechaliśmy w miarę szybko. Redakcja ,,Gazety Wyborczej’’ znajduje się przy ul.Czerskiej, niedaleko Łazienek Królewskich, do których zamierzaliśmy pójść na spacer. Pan Osojca czekał na nas w holu okazałego budynku. Zaprosił pierwszą grupę z I B na piętro, a druga - z II B w tym czasie udała się do parku.

Wolontariusze SKC pomagają bezdomnym zwierzętom
W dniu 29 września wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wybrali się do schroniska w Zielonce, przekazyjąc zebraną karmę. Pani Marta Zielińska oprowadziła nas po schronisku i opowiadała o losie i trudnej sytuacji odrzuconych przez ludzi zwierząt. Każde z nich ma za sobą przykre doświadczenia, dlatego dobrze, że jest takie miejsce, które zapewnia zwierzakom azyl i poczucie bezpieczeństwa. Byliśmy pod wielkim urokiem pani Marty, która z troską i empatią opowiadała historię każdego psa. Spotkanie było dla nas prawdziwą lekcją pokory i wielkiego szacunku dla osób zangażowanych w opiekę nad zwierzętami.
Opiekunowie SKC
Dzień języków
W dniu 26 września uczniowie klasy II a gimnazjum mieli przyjemność uczestniczenia w akcji „Dzień języków” zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną na warszawskim Gocławiu. Grupa 13 uczniów wraz z opiekunkami panią Denise Moreno i panią Martą Olechowską wzięła udział w pokazowej lekcji języka portugalskiego oraz hiszpańskiego. Mimo nieznajomości tych języków uczniowie wykazali się intuicją językową i zdolnością do skojarzeń. W ten sposób zdobyli wiedzę o Portugalii oraz nauczyli się podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku hiszpańskim
Komunikat CKE

Informacja dla rodziców uczniów klas VI szkoły podstawowej i III gimnazjum dotycząca sposobu dostosowania warunków i form przeprowadzania w roku szkolnym 2014/2015 sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego do potrzeb uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi.


Zobacz komunikat CKE
Powiatowy konkurs o Powstaniu Warszawskim
"Dziś idę walczyć-Mamo"
Powiatowy konkurs o Powstaniu Warszawskim
Konkurs dla uczniów szkół:
podstawowych klas I-III
podstawowych klas IV-IV
gimnazjalnych
ponadgimnazjalnych

Informacje na stronach
www.kgpkobylka.pl
www.zsosow.pl
Zaproszenie na konferencję


Instytut Geofizyki PAN wraz z Partnerami
serdecznie zaprasza
Dyrektorów Szkół i Nauczycieli

na bezpłatne konferencje „Cyfrowa szkoła – innowacyjne rozwiązania dla edukacji...”

z udziałem światowej sławy eksperta w dziedzinie nowoczesnej edukacji i metod uczenia się
COLINA ROSE’A. Naukowcy, samorządowcy, dyrektorzy szkół i nauczyciele praktycy, pokażą jak zmieniają rzeczywistość polskiej edukacji.
Szczegóły na stronie: http://www.eduscience.pl/artykuły/zaproszenie-na-konferencje

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2013!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
******************
Klub Europejczyka


Galeria
******************
Klub Nastolatków
******************
Klub BINGOStarters
******************
Festiwale Nauki
******************
Projekty edukacyjne
Losowy album
zd220
zd220
Wycieczka do Pepelandu
Nowe albumy
· "Bajczytanki Pani Hanki"
· Ślubowanie klas pierwszych
· Sprzątanie świata
· Spotkanie z Arturem Chamskim
· "Pudełko zwane wyobraźnią"
· Z wizytą w "Gazecie Wyborczej"
· Wizyta w schronisku dla zwierząt
· Dzień języków
·
Innowacja

Eduscience
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 6:16
Zachód słońca: 15:57

Dzień trwa:
9 Godzin 40 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 8:53
Wygenerowano w sekund: 0.05 14,615,862 Unikalnych wizyt