******************
Menu
******************
Rekrutacja
******************
Dla rodziców
******************
Wyniki nauczania
******************
Wykaz podręczników
******************
Miasto Kobyłka

Miasto Kobyłka
BIP
Akademia Uczniowska

Otwarta szkoła=

Nowa Era=

Nowa Era=

Szlachetna paczka

Akademia Przezornego Ucznia

Bezpieczny Internet

Stowarzyszenie

WOS

WBD

Bezpieczna Kobyłka

EDU scenice

Lepsza szkoła

"Ślubujemy"
Od kilku lat tradycją naszej szkoły stała się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych gimnazjum. Odbywa się ona 14 października - w Święto Edukacji Narodowej.W tym roku przygotowania rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej. Członkowie Samorządu Uczniowskiego, reprezentanci klas I i II spotykali się systematycznie podczas prób.Gdy nadszedł dzień ślubowania, w szkole panował od rana podniosły nastrój. Podczas próby generalnej wszyscy starali się zapanować nad tremą. Jako pierwsi przybyli odświętnie ubrani pierwszoklasiści.
"Pudełko zwane wyobraźnią"
W dniu 24 września 2014 r. uczniowie klasy VI c pod opieką Pani Grażyny Falkowskiej i Pani Marty Olechowskiej uczestniczyli w warsztatach pt."Pudełko zwane wyobraźnią" w Muzeum Literatury im.A.Mickiewicza w Warszawie. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach rozwijających wyobraźnię i wrażliwość, wzbogacających słownictwo i będących propozycją niekonwencjonalnej interpretacji tekstu poetyckiego. Sens wiersza Zbigniewa Herberta udało się odkryć dzięki zabawom słownym.


Nowości na platformie, festiwale nauki


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia wielu dobrych inspiracji w pracy z uczniami oraz radości z małych i wielkich sukcesów edukacyjnych.

EDUSCIENCE wkroczyło teraz w kolejny etap – szerokiego upowszechniania naszych produktów wśród wszystkich szkół w Polsce. Trwają konferencje wojewódzkie – odwiedzimy każde województwo i będziemy zachęcać nowe szkoły do przystąpienia do projektu.
Konferencje wojewódzkie to dla nas również okazja do spotkania z przedstawicielami szkół, które współpracowały z nami przez ostatnie lata i wysłuchania ich opinii o projekcie. Są to dla nas szczególnie miłe chwile, słyszymy od Państwa wiele ciepłych słów.

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencjach: harmonogram i programy konferencji dostępne są na stronie konferencja.eduscience.pl

Sprzątanie świata
W piątek 19 września wzięliśmy udział w kolejnej, już 21 edycji akcji „Sprzątania świata”. W tym roku jej hasło przewodnie brzmi - „Turysto! Szanuj Środowisko!”
W akcji wzięli udział uczniowie klasy IIIB wraz z wychowawcą, którzy sprzątali tereny położone w okolicy szkoły (ul. Wygonowa). Uczniowie otrzymali worki na śmieci oraz rękawiczki jednorazowe i wyruszyli w teren. Kiedy wszystkie worki zostały napełnione złożyliśmy je w wyznaczonym miejscu na poboczu drogi, skąd zostały odebrane przez firmę zajmującą się odpadami komunalnymi.
Aneta Trześniowska

Z wizytą w "Gazecie Wyborczej"
Planując wycieczki szkolne w roku szkolnym 2014|15, wzięliśmy pod uwagę zwiedzanie redakcji gazety, dzięki czemu moglibyśmy poznać codzienną pracę dziennikarzy. Nasze wychowawczynie – p. Ewa Szafrańska i Donata Cymbalak skontaktowały się z p. Marcinem Osojcą - osobą odpowiedzialną za organizację tego typu spotkań. Pan Marcin na co dzień pracuje w tygodniku informującym o wydarzeniach kulturalnych - "Co jest grane ".Wycieczkę zaplanowaliśmy na piątek - 3 października. Dzień powitał nas piękną pogodą. Do Warszawy dojechaliśmy w miarę szybko. Redakcja ,,Gazety Wyborczej’’ znajduje się przy ul.Czerskiej, niedaleko Łazienek Królewskich, do których zamierzaliśmy pójść na spacer. Pan Osojca czekał na nas w holu okazałego budynku. Zaprosił pierwszą grupę z I B na piętro, a druga - z II B w tym czasie udała się do parku.

Wolontariusze SKC pomagają bezdomnym zwierzętom
W dniu 29 września wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wybrali się do schroniska w Zielonce, przekazyjąc zebraną karmę. Pani Marta Zielińska oprowadziła nas po schronisku i opowiadała o losie i trudnej sytuacji odrzuconych przez ludzi zwierząt. Każde z nich ma za sobą przykre doświadczenia, dlatego dobrze, że jest takie miejsce, które zapewnia zwierzakom azyl i poczucie bezpieczeństwa. Byliśmy pod wielkim urokiem pani Marty, która z troską i empatią opowiadała historię każdego psa. Spotkanie było dla nas prawdziwą lekcją pokory i wielkiego szacunku dla osób zangażowanych w opiekę nad zwierzętami.
Opiekunowie SKC
Dzień języków
W dniu 26 września uczniowie klasy II a gimnazjum mieli przyjemność uczestniczenia w akcji „Dzień języków” zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną na warszawskim Gocławiu. Grupa 13 uczniów wraz z opiekunkami panią Denise Moreno i panią Martą Olechowską wzięła udział w pokazowej lekcji języka portugalskiego oraz hiszpańskiego. Mimo nieznajomości tych języków uczniowie wykazali się intuicją językową i zdolnością do skojarzeń. W ten sposób zdobyli wiedzę o Portugalii oraz nauczyli się podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku hiszpańskim
Komunikat CKE

Informacja dla rodziców uczniów klas VI szkoły podstawowej i III gimnazjum dotycząca sposobu dostosowania warunków i form przeprowadzania w roku szkolnym 2014/2015 sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego do potrzeb uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi.


Zobacz komunikat CKE
Powiatowy konkurs o Powstaniu Warszawskim
"Dziś idę walczyć-Mamo"
Powiatowy konkurs o Powstaniu Warszawskim
Konkurs dla uczniów szkół:
podstawowych klas I-III
podstawowych klas IV-IV
gimnazjalnych
ponadgimnazjalnych

Informacje na stronach
www.kgpkobylka.pl
www.zsosow.pl
Zaproszenie na konferencję


Instytut Geofizyki PAN wraz z Partnerami
serdecznie zaprasza
Dyrektorów Szkół i Nauczycieli

na bezpłatne konferencje „Cyfrowa szkoła – innowacyjne rozwiązania dla edukacji...”

z udziałem światowej sławy eksperta w dziedzinie nowoczesnej edukacji i metod uczenia się
COLINA ROSE’A. Naukowcy, samorządowcy, dyrektorzy szkół i nauczyciele praktycy, pokażą jak zmieniają rzeczywistość polskiej edukacji.
Szczegóły na stronie: http://www.eduscience.pl/artykuły/zaproszenie-na-konferencje
Nowy rozkład dzwonków
Od poniedziałku 15 września 2014 roku obowiązywać będą zmienione długości przerw międzylekcyjnych

w klasach IV-VI i gimnazjum w edukacji wczesnoszkolnej

1) 8.00-8.45
2) 8.50-9.35
3) 9.45-10.30
4) 10.35-11.20
5) 11.35-12.20
6) 12.35-13.20
7) 13.25-14.10
8) 14.15-15.00
9) 15.10-15.55
10) 16.00-16.45

1) 7.45-8.30
2) 8.35-9.20
3) 9.30-10.15
4) 10.20-11.05
5) 11.20-12.05
6) 12.20-13.05
7) 13.10-13.55
8) 14.00-14.45
9) 14.55-15.40
10) 15.45-16.30

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2013!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

Przetłumacz stronę

Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
******************
Klub Europejczyka


Galeria
******************
Klub Nastolatków
******************
Klub BINGOStarters
******************
Festiwale Nauki
******************
Projekty edukacyjne
Losowy album


Ślubowanie klas pierwszych
Nowe albumy
· Ślubowanie klas pierwszych
· Sprzątanie świata
· Spotkanie z Arturem Chamskim
· "Pudełko zwane wyobraźnią"
· Z wizytą w "Gazecie Wyborczej"
· Wizyta w schronisku dla zwierząt
· Dzień języków
· Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka
·
Innowacja

Eduscience
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:04
Zachód słońca: 17:10

Dzień trwa:
10 Godzin 06 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 8:28
Wygenerowano w sekund: 0.04 14,469,357 Unikalnych wizyt